czwartek, 4 czerwca 2020

  

Szkoła Podstawowa

im. Władysława Orkana

w Niedźwiedziu

  
Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2019-09-30
Szkoła Podstawowa im. Wł. Orkana w Niedźwiedziu bierze udział w X edycji Konkursu "Odblaskowa Szkoła". Jednym z głównych zadań jest zaopatrzenie wszystkich uczniów w kamizelki odblaskowe i inne gadżety, które mają poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Grono pedagogiczne, rodzice a także uczniowie aktywnie włączyli się w tegoroczną akcje. Do tej pory odbyło się wiele inicjatyw. Uczniowie wzięli udział w spotkaniach z funkcjonariuszami Policji, rozdawali odblaski seniorom, a także zorganizowali zbiórkę makulatury, która zakończyła się sukcesem, zebrano ogromna ilość makulatury. Do tej zbiórki włączyły się samorządy, Kuratorium Oświaty, mieszkańcy Gminy i okolicznych wiosek. Nasza Placówka od kilku lat czynnie bierze udział w akcji "Odblaskowa Szkoła", której celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Akcja daje możliwość wykazania, ze szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Akcja ma formę konkursu, dlatego włączyliśmy w nią nie tylko naszych uczniów, ale też nauczycieli, księdza katechetę oraz rodziców. „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dawać dziecku jest kształcenie". Pod takim hasłem prowadzona jest tegoroczna akcja.

Nam jako rodzicom zależy na bezpieczeństwie, dlatego też chcemy włączyć się w to przedsięwzięcie i dołożymy wszelkich starań, aby jak największą grupę naszych rodziców zaangażować w promowanie tej akcji, by nasze pociechy były na drodze widoczne i bezpieczne - Anna Ogiela Przewodnicząca Rady Rodziców.

Poprzez podejmowane akcje kształtuje się osobowość dzieci w zakresie odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy. Ucząc się bezpieczeństwa, wyrabiamy nawyki, które zaowocują w późniejszym życiu. Troska o bezpieczeństwo jest wyrazem troski o drugiego człowieka - wypowiedź ks. Dominika Wocha, katechety. Pomysłów, jakie chcemy jeszcze w tegorocznej akcji "Odblaskowa Szkoła" zorganizować nie brakuje. W ramach konkursu w dniu 28 – 09 – 2019 r. w naszej szkole zorganizowano Piknik Rodzinny pod tyt. " Rodzicu zadbaj o moje bezpieczeństwo".

Gościliśmy: Radną Powiatu Limanowskiego – Urszulę Nowogórką, Wójta Gminy Niedźwiedź, Rafała Rusnaka, Radnego Powiatowego – Janusza Potaczka, Ks. Dziekana – Marka Wójcika, Komendanta Policji z Mszany Dolnej – Wiesława Czamarę, Huberta Rapciaka z Zespołem Góralskim, Koło Gospodyń Wiejskich z Koniny, Fundację 3-4 Start, Ochotniczą Straż Pożarną, Radnych – Halinę Palkę, Mariana Kacika, Redaktora „Zgody” Annę Liberdę, TV 28 – Józefa Budacza, Stowarzyszenie Gazda, Centrum Edukacji i Rozwoju „Credka”, Szkoła Rodzenia „Mami”.

Było mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej gminy. Jest to pierwsza taka inicjatywa w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Moskała za umożliwienie zorganizowania tego pikniku, wsparcie oraz okazane serce.

Koordynator konkursu - Joanna Cichańska

 


 

« powrót
Archiwum:         
Licznik odwiedzin

Liczniki

Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
Maciuś
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Program "MIśki"
Program "MIśki"
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio