środa, 19 czerwca 2019

  

Szkoła Podstawowa

im. Władysława Orkana

w Niedźwiedziu

  
Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2018-05-25
Marta Gniecka, która rok temu ukończyła Gimnazjum w Niedźwiedziu, a obecnie jest uczennicą Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu, jako jedna z czternastu polskich stypendystów będzie od września kontynuować naukę w Tettenhall College niedaleko Birmingham w Anglii.

O stypendium BAS (British Alumni Society) mogą starać się uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego spełniający następujące kryteria: znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym podjęcie nauki w środowisku anglojęzycznym; wyniki egzaminu gimnazjalnego min 80%; (średnia z egzaminów z polskiego, matematyki, historii i nauk społecznych, nauk przyrodniczych. Wynik egzaminu z języka nie jest brany pod uwagę); średnia ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum min 4.80; udokumentowane osiągnięcia pozaszkolne.

Pomimo, że Marta bez problemu spełniła te wszystkie kryteria, to o miejsce w szkole brytyjskiej wcale nie było tak łatwo. Oprócz wypełnienia po angielsku długiego formularza aplikacji oraz dodatkowych „papierków”, kandydaci musieli też napisać list motywacyjny oraz CV, by wreszcie wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej, na którą zaproszono tylko najlepszą trzydziestkę.
 
Rozmowa prowadzona w języku angielskim odbyła się w Pałacu Staszica w Warszawie i uczestniczyli w niej dyrektorzy szkół angielskich, które oferowały stypendia. Rywalizacja była bardzo zacięta, bo każdy z tych 30 wybrańców miał świetne CV oraz wyniki egzaminów, a także inne imponujące osiągnięcia np. wygrane olimpiady czy konkursy.
 
We wrześniu Marta rozpocznie przygodę życia. Szkoła, do której została zaproszona pokrywa koszty nauki, zakwaterowania oraz wyżywienia. Pozostałe koszty ponoszą stypendyści. 
 
Na koniec kilka słów o British Alumni Society. Jest to organizacja zrzeszająca Polaków, którzy studiowali lub uczyli się w Wielkiej Brytanii. Jako jeden z licznych projektów,  BAS prowadzi od 2010 r. program stypendialny, który każdego roku umożliwia kilku/kilkunastu polskim uczniom klas pierwszych liceum wyjazd do brytyjskich szkół z internatem.
zródło. Limanowa.in
« powrót
Archiwum:         
Licznik odwiedzin

Liczniki

Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
Maciuś
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Program "MIśki"
Program "MIśki"
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio